Pratite me

Čišćenje lica kod kozmetičara – postupak i kako se riješiti prištića

Čišćenje lica kod kozmetičara – postupak i kako se riješiti prištića

  • 17 travnja, 2018
  • by

Prištići, komedoni i akne su gotovo najveći problem kod nas žena, a posebice ako je stanje gore od jednog-dva prištića onih dana u mjesecu. Čišćenje lica kod kozmetičara stoga je najbolji način za kvalitetno i dubinsko čišćenje pora te prevenciju nastanka prištića. Osobno sam se odlučila na pravo čišćenje lica jer sam s godinama naučila da nikakva maska kod kuće ili čudotvorni proizvod neće pomoći reaktivnoj i problematičnoj koži kakva je moja. Upravo zbog svih svojih nedoumica, u ovoj objavi donosim vam sve što trebate znati ukoliko se odlučite na čišćenje lica u kozmetičkom salonu – na što pripaziti, kako se pripremiti i kako odabrati pravi salon iz kojeg nećete izaći s ožiljcima!

Miteseri i prištići normalna su pojava te ih rijetki sretnici nemaju ili nikada nisu imali. Nastaju zbog nakupina nečistoća, znoja i ulja u porama, a svakodnevno nošenje makeup-a definitivno ne pomaže držati pore čistima. Ipak, oni su normalna pojava u pubertetu, dok je problem koji se nastavlja u 20-ima pa sve do 30-ih godina znak da nešto nije u redu. U mome slučaju riječ je o problematičnoj i osjetljivoj koži, mješovitog tipa. Kao šlag na tortu stižu hormonalne akne koje jedino mogu kontrolirati potpunim uklanjanjem šećera i prerađene hrane iz svoje prehrane, stoga je čisto lice u jednu ili drugu stranu patnja.

Problematična koža vrlo je teška i može nas dovoditi do ludila kada se pred važne događaje (i u mome slučaju fotografiranja ili snimanja) pojave neželjeni upaljeni gosti na licu. Po čitavom svom iskustvu brojnih proizvoda protiv prištića, SOS mazalica, kremica, gelova, pjena, tretmana i svega u tome rangu – niti s jednim nisam imala sreće. Bit ću iskrena, s većinom proizvoda namijenjenih problematičnom tipu kože nisam imala rezultata ukoliko nisam izdvojila veću količinu novca.

kala čišćenje lica

Kako bih stala na kraj konstantnom isprobavanju proizvoda i traženju “onih pravih”, odlučila sam se poduzeti korake do savršene kože kakvoj se uvijek nadam i veselim dok traje – nekoliko dana prije sljedećeg izbijanja. Tretman lica osim što će definitivno najbolje i temeljito očistiti pore, osigurao mi je i najmekšu kožu koju sam do sada imala. Na tretmane za lice sam se odlučila otići u Kozmetički salon Kala, nakon duljeg traženja po Zagrebu. Čišćenje lica u kozmetičkom salonu može imati loše posljedice i ožiljke ukoliko ne odete kod provjerenih stručnjaka, stoga bih svakome preporučila da dobro ispita teren prije odluke (pogotovo ako možete dobiti usmene potvrde poznanika).

Čišćenje lica kod kozmetičara (mehaničko čišćenje lica)

Vjerujem da smo svi barem jednom u životu čuli za pravo čišćenje lica koje se obavlja u kozmetičkom salonu. Riječ je o mehaničkom čišćenju lica odnosno istiskivanju mitesera i prištića te čišćenju pora. Ako mislite zašto biste išli u salon kada prištiće možete istiskati i kod kuće, prevarili biste se. Čišćenje lica u salonu odvija se uz kvalitetnu pripremu kože, u sterilnim uvjetima i s proizvodima vrhunske kvalitete. Također je brzo i efikasno jer u samo sat-dva, stručnjak vam očisti čitavo lice (za razliku od našeg kopanja po jednom komedonu i po 10 minuta).

Tretman čišćenja lica u kozmetičkom salonu većinom uključuje i piling, masku za lice, masažu lica/ruku, serume ili fluide te završne proizvode za antiseptičko djelovanje i umirivanje kože. To sve nemamo kod kuće, zar ne?

tretman lica

Postupak čišćenja lica – piling lica, parenje lica, istiskivanje i njega lica

Ukoliko ste razmišljali o posjetu kozmetičkom salonu ili još uvijek niste sigurni je li čišćenje lica za vas, u nastavku ću vam objasniti čitav postupak. Osobno mi je odlazak na ovaj tretman prava uživancija jer koristimo anestetik pa rijetko što da i osjećam. Ako ste zabrinuti da je čišćenje lica bolno, možete zatražiti anestetik prije ekstrakcije i uvelike ćete si smanjiti bol. U Kali je također veoma ugodna atmosfera, cure koje rade su i više nego srdačne i općenito se odlično pobrinu da imate sve što vam može trebati.

Odnos prema vama je zaista sjajan i tijekom tretmana u zatvorenoj sobi s vratima (a ne zavjesom..), možete čuti prigušene vesele razgovore i uvijek ugodan ton glasa prema svima. Posebno mi je važno ako se već prepuštam ovakvom tretmanu i ležim cca. 2h, da isti ne budu prožeti neugodom ili tišinom.

U ovom salonu dobivate čiste šlapice te se izuvate na ulazu, dok vas se u sobi ostavi kako biste obukli haljinicu ili ogrnuli ručnik. Preporučljivo je skinuti majicu s rukavima zbog maske i masaže, a naramenice grudnjaka možete samo zataknuti sa strane. No da ne duljim, krenimo sa samim koracima!

čišćenje lica postupak

  1. Skidanje šminke i čišćenje lica – kozmetičarka (u mom slučaju draga Iva) će vam prvo ukloniti makeup i dobro očistiti lice tako da ne morate strahovati od prethodnog dolaska bez šminke.
  2. Enzimski piling ili piling s granulama – za dodatnu pripremu lica stavlja se piling, ovisno o vašem tipu kože. Piling će pomoći ukloniti površinski sloj kože i odumrle stanice. Za moju osjetljivu kožu smo koristili enzimski piling jer granule mogu djelovati previše abrazivno, no kod normalne i otporne kože ne moraju predstavljati problem.
  3. Parenje lica (otvaranje pora) – kada se piling nanese na lice, uključuje se sprava koju ja zovem “parilica”, a djeluje tako da toplu paru usmjerava prema licu i osigurava otvaranje pora kako bi ekstrakcija (istiskivanje) mogla što bolje proći. U pola parenja lica meni je uklonjen piling te je para još malo radila svoju magiju. Para ne bi trebala biti prevruća i peći vas za lice, a prvi put vam može biti i malo neugodna za udisanje, no brzo ćete se naviknuti!
  4. Ekstrakcija/istiskivanje iz pora – kada je parenje gotovo (10-ak minuta), kreće ekstrakcija svih nečistoća, mitesera i dr. komedona iz pora. Kozmetičarka koja je vrlo spretna to izvodi s rukama u rukavicama, a može se poslužiti sterilnom iglom ukoliko nešto ne može istisnuti. Prije ekstrakcije može se nanijeti anestetik da umanji bol jer kozmetičarka ne može biti nježna ako želite da sve nečistoće izađu.
  5. Visoka frekvencija – nakon ekstrakcije nanosi se intenzivni fluid s krastavcem, alantoinom i čajevcem (za regulaciju sebuma) dok se po licu prelazi s aparatom visoke frekvencije (strujom) koja može blago peckati, ali ima odličan efekt na kožu. Zatvara pore, poboljšava cirkulaciju i pomaže da aktivni sastojci proizvoda prodiru dublje u kožu te bolje djeluju.
  6. Masaža lica kremom – za oporavak od neugodnog istiskanja, tu je masaža lica i dekoltea uz koju bih ja mogla zaspati koliko je ugodna. Traje nekoliko minuta, ali vrijedi svake sekunde.
  7. Maska za lice i vrat – nakon ekstrakcije, maska se koristi kako bi umirila i ohladila kožu te djelovala antiseptički. Sastojci maske koja ide na moje lice su alge i lavanda te djeluje 10-ak minuta tijekom kojih se provodi masaža ruku (u mome slučaju).

parenje lica kozmetički salon

Mehaničko čišćenje lica – oporavak i mogu li nositi šminku?

Kada je čitav tretman službeno gotov i maska je uklonjena, za kraj se nanosi njegujuća krema na lice. Meni su također nanosili Acnihtol/Aknichthol – tonirani proizvod s antiseptičkim djelovanjem koji ublažava crvenilo, ubija bakterije i sprječava upale kože. Njega ostavljam na licu do sljedećeg jutra i zatim nastavljam njegu po normalnom (čišćenje lica, serum/fluid i dnevna krema). Lice je nakon čišćenja izranjavano i neću vam lagati, ne izgleda nimalo lijepo. To je normalna stvar i već sljedeći dan koža izgleda mnogo bolje, dok se nakon 2-3 dana u potpunosti oporavlja.

Ta 3 dana pregrmim jer znam da me sljedećih mjesec dana čeka predivno čista koža, T zona bez mitesera, iznimno glatka koža i smanjeno izbijanje samih prištića. Važno je napomenuti kako je koža nakon čišćenja lica iznimno osjetljiva te se preporučuje korištenje kreme sa SPF faktorom ili izbjegavanje sunca.

Ako vas zanima možete li sljedeći dan nanositi šminkumožete. Poželjno je pričekati minimalno cijelu noć ili jedan čitav dan prije korištenja makeup-a; pogotovo pudera, BB kremi i sl. Također, preporučujem da očistite četkice, spužvice ili beauty blender s kojima nanosite šminku kako biste izbjegli upale od bakterija i prljavštine s neopranih kistova.

čišćenje lica u kozmetičkom salonu

Čišćenje lica od mitesera – jedini način za dubinsko čišćenje mitesera

Miteseri su od svih komedona definitivno najdosadniji i teško ih možemo ukloniti koliko god se trudili. Istiskivanje kod kuće također je mukotrpno, bolno i može jedino izazvati daljnje upale kože. Čišćenje lica od mitesera je po mome mišljenju zbilja najbolje napraviti kod stručnjaka jer će rezultati trajati, a vi se poštedjeti patnje i eventualnih upala na mjestima gdje biste inače istiskali.

Opcija mogu biti i maske za lice ili trakice posebno namijenjene za uklanjanje mitesera, no to su kratkotrajna rješenja. Trakice za mitesere ne mogu izvući mitesere u potpunosti jer su oni duboko ispod površine i sve što one zapravo naprave jest uklanjaju površinske mitesere, dok se pora opet napuni i krećemo ispočetka. Maske protiv mitesera su više za održavanje stanja i sprječavanje nakupljanja nečistoća u porama, a ja obavezno koristim maske od gline između tretmana čišćenja lica kako bih pore što dulje održala čistima. Moje recepte za domaće maske protiv mitesera te za dubinsko čišćenje pora s glinom i ugljenom pogledajte OVDJE.

Čišćenje lica – cijena (čišćenje lica Zagreb)

Kao što sam prethodno spomenula, ja sam se za čišćenje lica u Zagrebu odlučila na Kozmetički salon Kala o kojima sam zbilja čula preporuke i nisam se razočarala. Profesionalnost, kvaliteta proizvoda te uvjeti u salonu su za moje standarde odlični. Kada se uskoro preselimo, s druge strane grada ću svakako i dalje dolaziti na čišćenje u Kalu jer sam zbilja oduševljena izgledom svoje kože između tretmana.

Cijena čišćenja lica otprilike iznosi oko 300 kn, a može varirati od salona do salona. Naravno, ovisi i o proizvodima koji se koriste i eventualnim dodatnim uslugama, a preporučila bih da izbjegavate mjesta sa sumnjivo niskim cijenama. Više o svim tretmanima, uslugama i ostalim cijenama Kala salona možete pročitati na njihovoj web stranici.

kala čišćenje lica

2 Comments

    Jelena

    28th lis 2018 - 11:38

    …imaš li neki savjet vezano za period ciklusa kada smatraš da nije dobro ići na mehaničko čišćenje? Imam dojam da u drugoj polovici ciklusa, bar kad sam ja u pitanju ne odreagiram dobro na čišćenje, kao npr u prvoj polovici ciklusa? Jesi li upoznata sa time ima li to ikakve veze jedno s drugim?

      Petra

      4th pro 2018 - 14:16

      Zdravo, pardon na kašnjenju s odgovorom! Zapravo zadnjih nekoliko posjeta išla sam baš na kraju ciklusa i nisam primijetila nikakvu razliku. Ono u čemu može biti stvar jest to da u polovici ciklusa (prema kraju, dakle PMS) najviše divljaju hormoni pa se tada znaju javiti i potkožne akne i sl. Koža je naravno osjetljiva ovisno o hormonima, a ako si primijetila da ti više odgovara izbjegavati sredinu ciklusa, samo slušaj svoju kožu i tijelo 🙂 Svi smo različiti 🙂

Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena. Polja označena zvjezdicom su obavezna.

O meni

Dobrodošli na Vanelli.hr! Moje ime je Petra i glavna sam urednica. Također sam zaljubljenik u zdravu prehranu i kvalitetan način života. Ovdje ćete pronaći savjete za njegu kože i kose, zdrave recepte, upute za izradu prirodne kozmetike i recenzije proizvoda u koje vjerujem. Ugodno čitanje!

YOUTUBE KANAL – pretplati se!

Pratite me

×