Maska za lice sa zelenim čajem
- 07 veljače, 2016
- by
- Petra


Kaolin (bijela glina) je glavni sastojak maske, a ujedno je i jedna od najblažih glina što je čini izvrsnom za osjetljivu, suhu ili tanku kožu. Kaolin glina poboljšava cirkulaciju krvi i limfe što rezultira ljepšom i čišćom kožom, onako ‘friškom’ moglo bi se reći. Ujedno poboljšava metabolizam stanica kože te ju steže i tonizira. Najbitnije djelovanje glina bilo koje vrste jest to da imaju sposobnost apsorbiranja suvišnih masnoća, nečistoća i toksina čineći ih glavnim sastojcima većine maski za lice.
Zeleni čaj je odličan antioksidans te se često koristi u preparatima za kožu lica poput tonika i dnevnih/noćnih krema. Ima visok udio vitamina C i E, sadrži minerale, a koristi se i za usporavanje procesa starenja kože. Nadalje, zeleni čaj pomaže umiriti i ohladiti osjetljivu kožu, štiteći je od daljnje iritacije te sam ga ovdje ukomponirala kako bi dodatno smirio kožu ukoliko ju glina ‘uznemiri’.
Aktivni ugljen ste možda već imali prilike koristiti kod pokvarenog želuca ili odviše alkohola. Budući da aktivni ugljen uklanja toksine iz organizma, može pomoći i u borbi s aknama i drugim kožnim nečistoćama. Čak se koristi i kod uklanjanja šminke. Danas ga možete pronaći u mnogim sapunima za čišćenje mješovite/masne ili problematične kože lica poput Coalface sapuna za lice iz Lusha. Ovdje je da pripomogne glini u izvlačenju nečistoća iz zločestih pora!
- Kaolin – 4 č. žličice
- Zeleni čaj – 1 puna č. žličica (mljeveni u rinfuzi ili prah)
- Aktivni ugljen – 1 puna č. žličica (8 mljevenih tableta ili prah)
- Đumbir – 1/4 č. žličice
- Cimet – 1/4 č. žličice
- Eterično ulje čajevca – 2 kapi
Sve sastojke pomiješajte u teglicu/posudicu. Ukoliko ne planirate nešto često koristiti ovu masku ili maske volite nanositi u tanjem sloju, preporučam da suhe sastojke po potrebi pomiješate s vodom ili hidrolatom kada ih planirate koristiti. U tome slučaju će vam ova količina suhih sastojaka s et. uljem čajevca koristiti za dva do tri nanošenja.
Ukoliko ste kao ja i volite se trackati, odmah umiješajte 10 žličica destilirane vode ili biljnog hidrolata, a masku držite u frižideru i potrošite u roku 3 tjedna. Ja sam koristila hidrolat kamilice za ultimativnu njegu osjetljive kože. Smjesa treba biti gusta, ali maziva, cilj je da ne kapa s lica. Masku ostavite 10-ak minuta ili dok se ne osuši. Nanijeti je možete čistim prstima ili kistom. Nemojte dopustiti da se skroz osuši (nalik na pukotine u zemlji) jer će tako samo isušiti i vašu kožu.
Kaolin glinu koju sam ja koristila možete kupitiu trgovini terra-organica, po cijeni od oko 45 kn za 200g, carbomed tablete ugljena u bilo kojoj ljekarni (24-28 kn), a et. ulje čajevca u biljnim ljekarnama ili bio&bio trgovini (20-50 kn). Đumbir i cejlonski cimet sam kupila u DMu jer sam za njihova pakiranja sigurna da ne sadrže kojekakve toksine po cijeni od kojih 20-ak kuna.


Povezane objave

Crna maska za mitesere – recept za jednostavnu izradu

Kurkuma kao lijek – obnavljajuća maska za lice
