
Recenzija – Loreal maska za lice (L’Oreal Pure Clay)
- 17 listopada, 2017
- by
- Petra
L’oreal Pure Clay maske za lice već su neko vrijeme na našem tržištu te sam odlučila izaći iz svoje “comfort zone” i isprobati ih! Čišćenje kože zauzima važno mjesto u mojoj tjednoj beauty rutini, a glina i ugljen jedni su od najboljih prirodnih rješenja za kožu kojoj je potrebna detoksikacija. Do sada sam uvijek koristila svoju homemade masku za lice, no ovaj puta vam donosim recenziju L’Oreal Pure Clay maskica za lice s tri vrste gline za dubinsko čišćenje lica.
Loreal maska za lice sadrži sve što je poželjno za čišćenje i osvježavanje kože – 3 vrste gline i dodatne aktivne sastojke prilagođene određenim potrebama kože. Aktivni sastojci se razlikuju od maske do maske, a ja sam isprobala Pure Clay Purify s eukaliptusom te Pure Clay Exfo s crvenim algama.
S obzirom na količinu make up-a, proizvoda za njegu te onečišćenja u zraku, našoj koži je s vremena na vrijeme potreban odmor. Najbolji način za oporavljanje kože i osvježavanje tena nakon svih štetnih utjecaja je upravo detoksikacija pročišćujućim sastojcima. Glina posjeduje iznimno svojstvo izvlačenja nečistoća iz kože te mnoge druge dobrobiti o kojima čitajte u sljedećim rečenicama.
Glina za lice – zašto je tako odlična?
Glina se već stoljećima koristi za čišćenje kože jer pomaže izvući nečistoće, regulirati izlučivanje sebuma (masnoće) i dubinski očistiti pore. Preporučljivo je njegovati kožu glinom barem jednom tjedno ukoliko imate problematičnu kožu, ili dva-tri puta mjesečno za normalnu do suhu kožu lica.

Postoji nekoliko vrsta gline koje se razlikuju po svojem djelovanju, primjerice bijela glina (kaolin) je odlična za čišćenje osjetljive i suhe kože lica, dok je zelena najbolja za mješovitu i masnu kožu jer upija više masnoća te pruža mat efekt. Tu su još i crvena (rasul/marokanska), bentonit (vulkanska), zeolitna i morska glina. Svaki tip gline pruža određene dobrobiti i primjeren je za pojedine tipove kože, a najčešće se koriste u maskama ili drugim proizvodima za čišćenje lica. Recept za izradu prirodne maske za lice s bijelom (kaolin) glinom pročitajte ovdje.
Loreal maska za lice koristi upravo spoj tri vrste gline i primjerena je za svaki tip kože, dok je kod osjetljive kože uvijek bolje prethodno isprobati proizvode na manjem području. Slijede moji dojmovi dvije njihove gline koje su me bojom i djelovanjem više zaintrigirale od one s ugljenom, ujedno i zato što svoju od ugljena već godinama sama izrađujem. Recept za masku od ugljena pročitajte ovdje.
Loreal maska za lice – Pure Clay Purify s eukaliptusom

Ova maska prvenstveno je namijenjena osobama masne kože koja se pretjerano sjaji. Pomaže očistiti začepljene pore, revitalizirati i matirati kožu, a sve to u samo 10 minuta kako kažu iz L’Oreala. Spoj tri vrste gline (rasul, kaolin i montmorilonit) te ekstrakta eukaliptusa omogućuje dubinsko čišćenje kože uz pravi osjećaj svježine.
Maska je zelene boje i prepoznatljivo svježeg mirisa koji će savršeno upotpuniti svaki spa dan kod kuće. Tijekom nanošenja na lice također vam može “pročistiti” dišne puteve, što se meni posebno svidjelo jer inače jako volim miris eukaliptusa. 🙂
Tekstura, nanošenje i djelovanje
Tekstura Loreal maske za lice Purify je lagana i zbilja podatna za nanošenje na lice, bilo četkicom za nanošenje maske ili čistim prstima. Dovoljno je maziva da se opustite i polako nanosite masku na čitavo lice za ultimativni selfie, a da se ne počne odmah sušiti. Naravno, možete je nanijeti samo na masan dio lica ili se pak upustiti u multimasking iskustvo kao ja na slici ispod.

Maska dubinski prodire u pore i vrlo dobro matira kožu, no nisam sigurna koliko biste već nakon prvog korištenja mogli zamijetiti od potpunog čišćenja mitesera. Većinom je za takve rezultate potreban nešto dulji period i češće nanošenje maske na lice. Osobno bih koristila masku 1-2 puta tjedno za masnu i mješovitu kožu, dok je za normalnu kožu dovoljno i rjeđe. Ostavite masku da djeluje 10-15 minuta i lagano isperite mlakom vodom.
Maska mi se zapravo jako svidjela matiranjem, bez da mi pretjerano isuši kožu. Jedina mana su par štetnih sastojaka u maski, poput metil parabena i mirisa koji nisu prirodni. Sve u svemu, maska mi se sviđa te bih je vrlo vjerojatno ponovno kupila da ne radim svoje vlastite i potpuno prirodne maske.
Ocjena 4/5
Loreal maska za lice – Pure Clay Exfo maska s crvenim algama

Exfo je druga maska koju sam isprobala, a namijenjena je za piling efekt i poboljšanje teksture kože. Osim što sadrži iste tri gline poput Purify maske (u drukčijim omjerima), Exfo maska za lice sadrži ekstrakt crvenih algi te puder koštica marelice. Pruža odličnu eksfolijaciju i zaglađuje grubu kožu lica te površinske nepravilnosti.
Maska pomaže ukloniti odumrle stanice s površine kože i vjerujem da će mi poslužiti tijekom zime kada s vremena na vrijeme moram napraviti piling suhih dijelova lica. Uz “poliranje” lica u samo 10 minuta, iz L’Oreala tvrde da maska smanjuje vidljivost pora na licu.
Tekstura, nanošenje i djelovanje
Ova maska sadrži kuglice za eksfolijaciju lica te je nešto gušće teksture. Korištenje nije otežano, ali bih svakako preporučila nanošenje maske čistim prstima da vaš kist za nanošenje maski ne bi stradao ili se bespotrebno iskrivio. Boja maske je nešto između crvene i ružičaste te mi se jako svidjela kako izgleda na licu (za nas ekstra vizualne duše).

Masku ostavite da djeluje 10-ak minuta, a zatim tijekom ispiranja dodatno promasirajte kožu za eksfolijaciju. Također je podložna multimaskingu, dok uz piling efekt uklanja i višak masnoće s površine kože. Matiranje nije jednako kao kod Purify maskice, no ipak je tu.
Smanjenje vidljivosti pora je isto tako primjetno, ali moram priznati da sam vidjela i boljih djelovanja na pore kod nekih drugih maski za lice. Uz detoksikaciju i piling kože, Exfo maska pruža i blago osvježenje kože lica te će ona biti primjetno svjetlija nakon eksfolijacije, no daljnjem djelovanju se ne bih nadala. Sve u svemu, maskicu ću ostaviti za one dane kada mi je potreban piling i dodatan wow efekt.
Ocjena 3.5/5
** Obje maske koje sam isprobala možete naći u DM ili Müller prodavaonicama, po cijeni od 60-ak kuna za jednu masku. S obzirom da pakiranje sadrži 50 ml maske, poslužit će vam za 5-10 nanošenja ovisno o količini proizvoda koju koristite.